Uwaga! Start Forum Nowoczesnego Budownictwa!
Witam, startujemy z forum. W związku z dużą liczbą pytań potrzebą informacji na temat "Ciepłych Parapetów" lub sposobów Ciepłego Montażu informujemy, że od dzisiaj 5.01.2016r. Forum Nowoczesnego Budownictwa zostaje otwarte. Zachęcamy do rejestracji i rozwoju postów. Pozdrawiamy sklep.grupamagum.eu

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
skutki nieszczelnej folii paroizolacyjnej
#1
Pytanie 
Witam, na początek chciałbym się przywitać na forum. Mam na imię Wojtek i jestem z okolic Krakowa.

Od pewnego czasu chodzi za mną pewien dylemat. Miałem zrobiony ciepły montaż okien, natomiast otynkowanie i zakończenie budowy nastąpiło po roku. Podczas tych prac zauważyłem, że taśmy zostały uszkodzone w kilku miejscach i boję się, że zrobiły się nieszczelne. Bardzo proszę mi podpowiedzieć jakie są skutki nieszczelnej foli (taśm)i paroizolacyjnej wewnętrznej?
Odpowiedz
#2
Witam, poruszył Pan bardzo ważny temat a mianowicie szczelność połączenia okna z murem, montaż warstwowy ma sens jeżeli jest wykonany we właściwy sposób a kluczem do sukcesu jest pełne uszczelnienie. Mam nadzieję, że folie po stronie zewnętrznej nie były narażone na promienie UV dłużej niż 3 miesiące, były w jakiś sposób zabezpieczone ? Pęknięcia foli (taśmy) powinny być zalepione przed ich przykryciem tynkiem czy elewacja bo w przypadku pozostawienia tych nieszczelności montaż będzie się zdecydowanie szybciej starzał i tracił swoje właściwości. Poruszyłem temat promieniowania UV, ponieważ jest to czynnik który najszybciej niszczy w nie do końca widoczny sposób zewnętrzne elementy uszczelniające, po okresie 3 miesięcy od ich zamontowania muszą być zabezpieczone w przeciwnym razie rozpoczyna się proces degradacji i pogarszają się zdeklarowane przez producenta właściwości.
Zapraszam do hurtowni internetowej z materiałami do montażu i wykończenia okien i drzwi.
20 Lat  Grupy MAGNUM 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości